پرواز روح در هنگام مرگ مغزی | پرواز روح و علم

در این تالار در رابطه با مباحث مربوط به پرواز روح گفتگو میشود.
قوانین انجمن
هرگونه تبلیغ ممنوع میباشد.
ارسال پست
sajjad2017
پست: 60
تاریخ عضویت: شنبه 18 بهمن 1399, 12:04 am

پرواز روح در هنگام مرگ مغزی | پرواز روح و علم

پست توسط sajjad2017 »

هر چند که مغز انسان در پديده نزديک به مرگ و خروج روح دچار تغييرات مختلف فيزيکی می شود ولی اين تغييرات تنها محصول جانبی فرآيند NDE يا تجربه نزديک به مرگ اند نه علت آن. حتی مواردی بوده است که مرگ مغزی کاملا مشهود بوده و هيچ گونه خون رسانی به مغز انجام نشده ولی همچنان NDE تجربه شده و جدای از مکانيسم ها و فعل انفعالات مغزی رخ داده است.

برای مثال دکتر سابوم در مورد خانمی به نام رينولد نوشته است که ايشان تحت عمل جراحی بودند که قرار بوده است رگی از مغزش برداشته شود. متاسفانه به علت دشواری های عمل، درجه حرارت بدن او به شدت افت پيدا کرد و ضربان قلب و تنفس او کاملا از کار افتاد. امواج مغزی او به حالت سکون در آمد و خون رسانی به مغزش کاملا متوقف شد. در واقع ايشان مرده بود. بعد از برداشتن رگ مزاحم دوباره زنده شد. او در مدتی که موقتا مرده بود دچار حالت NDE شده بود و تجربه برون فکنی داشت و تمام جزئيات اتاق عمل را توانست بعدا شرح دهد که گواهی بر صدق تجربه اش بود.

اين از قوی ترين شواهد مربوط به تجارب NDE است زيرا آن شخص به خوبی توانسته بود تمام جزئيات دقيق ابزارهایی که برای جراحی او به کار رفته بود را شرح داده و تمام مراحل عمل را که بر اون انجام شده بود را توصيف کند. اين در حالی بود که از لحاظ پزشکی دچار مرگ مغزی شده بود و امکان رويابينی هم وجود نداشته است چون امواج مغزی او توسط دستگاه ثبت شده بود و نشان می داد که هيچ گونه فعاليت مغزی ندارد چه برسد به آن که در حالت تتا باشد.

در حالی که برخی محققان چنين تجاربی را غير حقيقی می دانند ولی دکتر فن ويک گفته است که:

مغز در چنين حالاتی کاملا مرده است و ديگر وجود ندارد. در واقع نابود شده است. در عين حال شخص می تواند تجارب NDE داشته باشد. برای مثال اگر شما غش کنيد به زمين می افتيد و نمی دانيد که چه اتفاقی افتاده و مغز کار نمی کند و نمی تواند چيزی از خود بسازد. حافظه به شدت وابسته به حالت بی هوشی است. بنابراين شما چيزی را به ياد نمی آوريد. ولی با اين حال بعد از تجربه اين حالات شما دارای حافظه های بسيار روشن و آشکاری از تجارب خارج بدن هستيد. اين يک پازل برای دانشمندان است. تا کنون هيچ دليل علمی خوبی برای توصيف اين حالت ارائه نشده است و علم توانایی توضيح علت آن را نداشته است.
ارسال پست