فرق تجسد فیزیکی و اتری

در این تالار در رابطه با مباحث مربوط به علوم غریبه گفتگو میشود.
قوانین انجمن
هرگونه تبلیغات ممنوع میباشد.
ارسال پست
Parsa
پست: 218
تاریخ عضویت: جمعه 3 بهمن 1399, 10:35 pm

فرق تجسد فیزیکی و اتری

پست توسط Parsa »

برای تمایز تجسد فیزیکی و اتری موجودات غیرارگانیک ابتدا لازم است که تعریف هر یک را بدانیم.
تجسد فیزیکی چیست؟

تجسد فیزیکی موجودات غیرارگانیک تعریف واضح و مشخصی ندارد و به انواع تبدیل این موجودات اختری به شکل فیزیکی و قابل روئیت اطلاق می شود. در بین دانشمندان روحی، تجسد یعنی اینکه یک موجود غیر فیزیکی، دارای ویژگی های فیزیکی همچون استخوان و گوشت شده و به قدری جسم لطیف او تراکم پیدا کند که برای کسی که غیب بین هم نیست قابل مشاهده باشد. در مورد ارواح، این تجسد به شکلی انجام می شود که جسمی مشابه آنچه که قبلا در روی زمین داشته ایجاد شود. این کار معمولا به کمک یک مدیوم صورت می گیرد و ارتعاشات آن موجود، دستخوش تغییر می شود. این ارتعاشات به قدری آهسته می شود که مشابه جسم مادی شود. این موجود تجسد یافته می تواند صحبت کند، دیگران را لمس کند و توسط دوستان و آشنایان او و هر کس که در جلسه احضار وجود دارد دیده شود.

البته بیشتر تجسدهایی که در قرون گذشته توسط مدیوم های معروف آن زمان انجام می شده است تقلبی بوده و از عروسک و پارچه به جای جسم تجسد یافته ارواح یا موجودات غیرارگانیک دیگر استفاده می شده است. موارد نادر و بسیار کمی از چنین تجسدهایی که در واقعی بودن آنها شکی نیست به ثبت رسیده است. بیشتر عکس ها و فیلم های مربوط به ثبت ارواح تجسد یافته نیز تقلبی هستند و تشخیص واقعی بودن آنها دشوار است. ولی کسانی که تجربه دست اول در این زمینه دارند نمی توانند حقیقت تجسد فیزیکی موجودات غیرارگانیک را انکار کنند. برخی از این تجسدهای فیزیکی توسط قدرت مدیومی یک انسان و برخی دیگر خود به خودی هستند و برخی اماکن به مشاهده شدن فیزیکی این موجودات مشهور هستند مانند خرابه ها، هتل ها و خانه های تسخیر شده. این طور نیست که موجودات غیرارگانیک فقط در آنجا حضور داشته باشند بلکه امکان تجسد یافتن آنها در چنین شرایطی راحت تر است.
تجسد اتری چیست؟

تجسد اتری موجودات غیرارگانیک پدیده ای شایع تر و راحت تر از تجسد فیزیکی است و بسیاری از افرادی که تمرینات ماورایی پیشرفته را انجام می دهند با آن رو به رو شده اند. تجسد اتری همان طور که از نام آن پیدا است به معنی تشکیل فرم جسمی ولی از نوع اتر و نه ماده فیزیکی است.

ماده اتری از ماده فیزیکی بسیار ظریف تر است و پیوندی بین عالم فیزیکی و اختری است. اگرچه ماده اتری به ظرافت ماده اختری نیست ولی با این حال باز هم چشم عادی انسان قادر به دیدن آن نیست. افرادی که می توانند ارواح و سایر موجودات غیرارگانیک را مشاهده کنند معمولا شکل تجسد یافته اتری آنها را مشاهده می کنند. خود این موجودات در اصل در عوالم اختری زندگی می کنند ولی چنانچه دو نوع مدیوم اختری و مدیوم فیزیکی با هم همکاری کنند می توانند اسبابی را فراهم کنند که جسم اختری موجودات غیرارگانیک به حالت جسم اتری نزدیک شود. در این صورت شکلی از سایه یا غباری از آن موجود دیده می شود. این شکل اتری باز هم برای انسان های عادی قابل دیدن نیست.

یک فرد به دو دلیل می تواند این موجودات تجسد یافته اتری را مشاهده کند. اولین دلیل می تواند این باشد که چنین فردی دارای قدرت غیب بینی ولی از نوع ابتدایی است. دومین علت آن، بالا رفتن توانایی غیب بینی خفته و غیر استفاده در اثر شوق و هیجان به منظور مشاهده آن موجود است. بنابراین این قدرت غیب بینی خفته به طور موقت فعال می شود و شخص می تواند بدن اتری این موجودات را مشاهده کند. گرچه این افراد فقط به طور موقت، غیب بین شده اند و تنها کالبد اتری موجود را دیده اند ولی مشاهدات آنها آن قدر برای آنها واضح است که ممکن است تصور کنند شکل فیزیکی آنها را با چشمهای فیزیکی خود دیده اند.

این بیدار شدن موقتی قدرت غیب بینی می تواند توجیه کننده مشاهده ارواح و موجودات غیرارگانیک در مکان های مخوف که انتظار و هیجان دیدن آنها بالا می رود باشد. همچنین این حالت در زمانی که یکی از عزیزان به تازگی فوت می کند و روح او مشاهده می شود نیز دیده می شود. دلیل دیگر می تواند فکر شدید فرد در لحظه مرگ و یا آسیب جدی و نزدیک شدن به حالت بی هوشی باشد که امواج این فکر بسیار قوی می تواند به فرد دیگری که هنوز زنده است برسد.

اما اگر حالات گفته شده هیچ کدام به مشاهده مستقیم جسم اختری موجودات غیراگانیک اشاره ندارد پس مشاهده اختری آنها چگونه است؟

برای این کار، فرد به جای آنکه به کمک یک مدیوم، کالبد اختری موجود را به حالتی غلیظ تر و قابل رویت تر در بیاورد، خود او باید حواس اختری خود را تقویت کند و غیب بینی پیشرفته بلد باشد. در این صورت موجودات اختری را بدون آنکه تجسد پیدا کنند مشاهده می کند. کسی که قادر به این توانایی است نه تنها خود آن موجود بلکه فضا و صحنه های اختری پس زمینه آن موجود را هم می تواند مشاهده کند. ولی اگر فرد، در جایی مثل اماکن مخروبه که امکان تجسد این موجودات بیشتر است وارد شد و فقط خود آن موجود را بدون پس زمینه عالم اختری مشاهده کرد و پس زمینه را به همان شکل فیزیکی دید یعنی قدرت غیب بینی او چندان قوی نیست و خود آن موجود سعی کرده است تجسد فیزیکی یا اتری پیدا کند تا برای این فرد قابل مشاهده باشد. وقتی غیب بینی اختری فعال باشد فرقی نمی کند موجود اختری ببینید یا صحنه ها و مناظر غیر زنده اختری را. در چنین حالتی هر دو آنها مشاهده می شوند ولی اگر فقط خود موجود را دیدید بنابراین او به عالم شما نزدیک شده و جسم خود را قابل روئیت تر کرده است. در این صورت با درجات ابتدایی و قدرت کم غیب بینی هم قابل مشاهده هستند ولو در حد دیدن سایه یا غباری از آنها.
خدایا شکرت🖐
ارسال پست